سنگ تراورتن

تاریخچه تراورتن

این ماده تاریخچه ای طولانی و البته معتبر به عنوان ماده ساختمانی را داراست و البته مورد علاقه بسیاری از طراحان گذشته و حال دنیای ساختمان. از مصر باستان تا میکل آنژ “Michel Anjelo” و امروزه تا ریچارد میر “Richard Meier” اما بدون شک رم باستان و ایتالیا مهمترین عوامل شکوه جلال امروزه تراوتن هستند.
دو شهر تاریخی ایتالیا منابع وسیعی از این محصول را تا همین ۱۰ سال پیش نیز فراهم می کردند. شهر تیوولی که در همان دوره کلاسیک رم نیز به امر استخراج تراورتن مشغول بوده و شهر گیدونیا مونیچلیو “Guidonia Montecelio” از توابع شهر لاتزیو ایتالیا.

تراورتن چیست؟

سنگ تراورتن یکی از زیباترین سنگ های ساختمانی و مورد علاقه طراحان و معماران بی شماری است. سنگ آهک به مرور زمان تحت فشار و دمای بیش از حد پوسته زمین قرار می گیرد. این سنگ را از دل رسوبات چشم های آب گرم و البته غارهای سنگ آهک بیرون می کشند. منبع اصلی تراورتن از رسوبات چشم های آب گرم است. با این وجود برخی غارهای آهکی نیز سرشار از این سنگ زینتی و زیبا هستند.

انواع تراورتن

که دارای انواع گوناگونی است که ما در این بخش به ۸ گونه مهم و پرفروش میپردازیم.سنگ تراورتن امروزه در نمای خارجی و البته معماری داخلی بسیاری منازل یافت می شود

خصوصیات سنگ تراورتن

  • مقاومت خوب، زیبایی و صیقل پذیری عالی سنگ تراورتن موجب شده تا در نماها بیشتر استفاده شود.
  • این سنگ عایق حرارتی و صوتی می باشد، که حفره های داخل سنگ این خاصیت را ایجاد نموده اند
  • حفره های موجود در سنگ باعث میشود که سیمان بهتر در آن نفوذ کند و خاصیت چسبندگی افزایش پیدا کند
  • سنگ تراورتن گرما را جذب نمی کند و سطح آن همیشه خنک است.
  • این سنگ از قابلیت برشکاری و صیقل کاری بالایی برخوردار است
  • رنگ این سنگ ثابت است و به مرور زمان کمرنگ نمی شود.
  • دیرتر کثیف شدن

انواع رنگ های تراورتن

سنگ تراورتن بیشتر در رنگ های قرمز، لیمویی،زرد،قهوه ای، خاکستری، سیاه و سفید مشاهده می شوند و به صورت اتفاقی دارای رگه و یا بدون رگه می باشند.

تراورتن در نما

سنگ های تراورتن به دو صورت پرشده و پرنشده استفاده می شوند. اگر به صورت پر شده استفاده شوند در مکان هایی از ساختمان استفاده می شوند که آبریزش آن زیاد است و بطور کلی بهتر است در آشپزخانه، حمام، توالت و دستشویی استفاده نشوند. استفاده از سنگ تراورتن در مکان های دیگر ساختمان مانعی ندارد. با این وجود تراورتن اغلب در نماهای روکار داخلی و بیرونی و همچنین برای سنگ فرش کردن ، مورد استفاده قرار می گیرد

سفارش سنگ تراورتن

تراورتن دره بخاری

سفارش سنگ تراورتن

تراورتن حاجی آباد

سفارش سنگ تراورتن

تراورتن عباس آباد

سفارش سنگ تراورتن

تراورتن آبیانه

جهت خرید سنگ تراورتن با راه های ارتباطی ما تماس بگیرید

نظرات کاربران

One thought on “سنگ تراورتن

Comments are closed.